مرگ ۴۰۰ هزار زن و کودک و شهروند سوری در ۸ سال و ابتلای همین میزان در ۸۰ روز به کروناویروس

گره زدن موضوعات مهمی چون کروناویروس به فجایع دیگر بشری که دنیا در این ۸ سال از آن غافل بوده است دردی از این اوضاع دوا نمی کند ولی شاید گوشه کوچکی از ظلم های رفته بر بشریت قابل مقایسه باشد .

 

در ۸ سال گذشته بیش از ۴۰۰ هزار نفر در سوریه کشته شدند به گناه نکرده و تقریبا همین تعداد در ۸۰ روز مبتلا به کرونا ویروس .

 

در ۸۰ روز گذشته کمتر از ۵ درصد از افراد غیر نظامی کشته شده در سوریه ، در اثر ویروس کرونا از دنیا رفته اند که بخش عمده آنها افراد مسن بوده اند ولی کشته شده های ۲۰ برابری در سوریه و عمدتا کودک و زن سوال وجدان خوابیده بشر قرن حاضر است  .

جنگ ۸ ساله قدرت در خاورمیانه هشدار قابل توجه و تاملی برای دوری از صفات رذیله انسان های پست حاکم بر قدرت های منطقه ای و جهانی به دنبال نفت نبود ، که در این ۸۰ روز و از ترس خودشان در این جنگ بیولوژیک متوجه شده اند .

انسان نماهائی که بیان شفاف خود از جنگ برای نفت را نشان از صداقت و اخلاق مداری خود می دانند .

خدا کند که یک فرض بی اساس باشد این بیان که ” شروع این بحران ویروسی نقشه پلید امریکائی ها در جنگ بیولوژیک  “بوده است ولی یک سوال ؟  اگر واقعا این فرض محال که محال نیست درست باشد جهان و حاکمان جهان نسبت به امریکا و یا هر کشوری که این ویروس را تولید و منتشر کرده اند در مرحله پساکرونا چه اقدامی خواهند داشت ؟

وسعت مطالب بقدری زیاد است در این مقایسه که پراکندگی می آورد و حوصله از کف می برد .

باید بیشتر مطالعه و دقت کنیم که این ره به کجا می رود ؟

آیا دوره حیات کره خاکی با حیات اخلاق و انسانیت گره خورده است ؟

 

فروردین ۶, ۱۳۹۹


نظرات بسته شده استاستفاده از کلیه مطالب پایگاه اطلاع رسانی علی رضوانی زاده با ذکر منبع بلامانع و در غیر این صورت مجاز نمی باشد.